5 kwietnia 2016 Udostępnij

Polskie miejscowości wypoczynkowe #1

Wielu z nas coraz częściej rozważa wakacje, czy też urlopy na zagranicznych kurortach. Jednakże, czy nie warto odwiedzić w pierwszej kolejności naszych pięknych, rodzimych miejscowości wypoczynkowych? Mazury, góry lub morze? Pomysłów na rekreacje jest naprawdę wiele i każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Jednak, jakie konkretnie polskie miejscowości wybrać, jako cel podróży?

Władysławowo

            Miejscowość ta położona jest nad otwartym morzem i Zatoką Pucką, a także leży
w pobliżu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W mieście znajduje się również port morski stanowiący falochron oraz pełniący funkcję mola. We Władysławowie istnieje pięć nadmorskich kąpielisk. Jednym z deptaków jest tak zwana aleja Gwiazd Sopotu, na której znajdują się gwiazdy z wypisanymi imionami i nazwiskami słynnych polskich sportowców. Oprócz tego znajdziemy również coś dla najmłodszych – Ocean Park, w którym znajdują się eksponaty większości ssaków morskich w skali 1:1.

Łeba

            Położona jest na rzekami: Łebą i Chełstem. Niebywałą atrakcją Łeby jest Łeba Park, czyli park dinozaurów, gdzie możemy spędzić dzień razem z dziećmi. Będąc w Łebie nie możemy nie zaglądnąć do stadniny koni położonej w Nowęcinie nad jeziorem Sarbsko.
W Łebie znajdziemy również wodny plac zabaw, a także wystawę motyli z najróżniejszych zakątków świata. Godne uwagi są również sławne ruchome wydmy znajdujące się na wybrzeżu.

Krynica Morska

            Miasto położone na Mierzej Wiślanej, między Zatoką Gdańską, a zalewem Wiślanym. Znajdziemy tutaj port morski, cztery przystanie i letnie kąpieliska. Miejscowość posiada liczne pola biwakowe, kempingi i ośrodki wczasowe oraz hotele. Zorganizowano tutaj letnie kąpielisko morskie o długości 1950 m. W Krynicy Morskiej możemy zobaczyć najwyższą wydmę na Mierzei Wiślanej osiągającej wysokość 49,50 m. Wartym obejrzenia jest również port morski oraz latarnia udostępniona do zwiedzania.

Międzyzdroje

             Miasto położone jest na wyspie Wolin nad Morzem Bałtyckim. Wpływ na atrakcyjność tego miasta wpływa niewątpliwie położenie geograficzne. Na terenie miasta znajdują się dwa kąpieliska nadmorskie: Międzyzdroje Wschód i Międzyzdroje Zachód. Ponadto znajdują się tutaj piaszczyste plaże, a także Promenada Gwiazd. Znajdziemy tutaj również molo o długości 359m.

Kołobrzeg

            Położony jest na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty. W ujściu rzeki znajduje się port morski. Znajdują się tutaj również źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, co stanowi wielką atrakcję, zwłaszcza dla osób starszych. W Kołobrzegu odbywają się liczne festiwale muzyczne i imprezy kulturalne.