5 kwietnia 2016 Udostępnij

Karaiby idealne miejsce na wakacyjny wyjazd

Z czym kojarzą  nam się Karaiby? Z pewnością z białym piaskiem, przejrzystą, turkusową wodą oraz idealną pogodą przez cały rok. Czym właściwie są Karaiby? Jest
to zespół wysp, których nazwa pochodzi od plemiona Indian, zamieszkujących kiedyś część Karaibów, określaną dzisiaj jako Małe Antyle. Kraina ta od wielu lat kusi słońcem, niezwykłymi plażami, błękitem nieba, krystaliczną wodą i egzotycznymi palmami. Karaiby są idealnym miejscem na wycieczki objazdowe czy rejsy morskie. Na jakie wyspy warto się wybrać i które kraje odwiedzić?

Najpiękniejsze wyspy

            Santa Lucia jest kwintesencją karaibskiego folkloru. Położona jest na Małych Antylach. Wyspę otulają rafy koralowe, co czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym dla wielbicieli nurkowania. Największą z atrakcji jest wulkan Qualibou na Mount Soufriere.

Brytyjskie Wyspy Dziewicze składają się z trzech dużych wysp: Tortola, Virgin Gorda, Anegada oraz 40 mniejszych wysepek. Na wyspie znajdziemy niezwykłe plaże, przepełnione unikatowa florą i fauną, a także zobaczymy tam gigantyczne głazy.

Portoryko to najmniejsza wsypa Archipelagu Wielkich Antyli. Jest nieco mniej popularna niż pobliska Kuba, czy Jamajka, ale również przyciąga rzesze spragnionych plaż turystów

Ponadto warto wybrać się na takie wyspy jak: Dominikana (która zajmuje część wyspy Haiti), Bahamy, Bermudy, czy Barbados.

Egzotyczne Kraje

            W skład Karaibów wchodzą państwa wyspiarskie takie jak: Antigua i Barbuda, Bahamy, Barbados, Dominika, Dominikana, Grenada, Haiti, Jamajka, Kuba, Saint Kitts
i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny, Trynidad i Tobago, Anguilla, Antyle Holenderskie, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Gwadelupa, Kajmany, Martynika, Montserrat, Navassa, Portoryko, Saint-Barthélemy, Saint-Martin, Turks i Caicos, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

Kuba jest to największa i najistotniejsza historycznie ze wszystkich wysp karaibskich.
Na liście największych wysp świata zajmuje wysokie 16 miejsce. Otoczona jest 1600 wyspami, skałami i rafami. Głębiny które otaczają Kubę sięgają 7000 m. Głównymi miastami są: Hawana, Santiago de Cuba, czy Guantanamo. Kuba słynie z najlepszych na świecie cygar, najwyśmienitszego rumu, doskonałej muzyki, tańca i pogody.