5 kwietnia 2016 Udostępnij

Najbardziej niezwykle plaże Europy dla leniwych

Chociaż za oknem jeszcze zima, na pewno już myślimy o wakacyjnych wojażach. Zastanawiamy się co wybrać, czy góry, czy może ocean? Coraz częściej wybieramy jednak wakacje, na których nie będziemy musieli się za bardzo przemęczać i leżeć godzinami na piaszczystej plaży. Jako cel podróży wybieramy plaże zagraniczne, gdyż cenowo nie odbiegają one od pobytu w na naszym rodzimym wybrzeżu. Jakie plaże europejskie są najbardziej atrakcyjne dla turystów chcących po prostu odpocząć?

Puerto del Carmen

            To najważniejszy turystyczny kurort na Lanzarote w Hiszpanii. Jest to miasteczko portowe, w którym zlokalizowanych jest ponad 60% miejsc noclegowych. Puerto del Carmen to także 6 km piaszczystej plaży. Najbardziej popularną jest usytuowana w centralnej części Playa Grande, Playa de los Pocillos jest największa i najbardziej spokojna, Playa de Matagorda zaś jest doskonała dla amatorów windsurfingu. Ostatnia - Playa de Guacimeta znajduje się w całkowitym odosobnieniu od reszty i sąsiaduje bezpośrednio z częścią pasa startowego lanzaroteńskiego lotniska.

Oludeniz

            Błękitna Laguna w Oludeniz w Turcji to jedna z najpiękniejszych plaż południowej Turcji. Ma formę wąskiego cypla stanowi przedłużenie plaży publicznej. Ten niezwykły skrawek lądu, na codzień bardzo zatłoczony, odcina płytką zatokę od morza. Doskonale kontrastuje to między turkusową wodą i żółtym piaskiem jest najbardziej wyraźny. Błękitna Laguna to teren chroniony, a wejście na plażę jest płatne. Panuje tu m.in. zakaz uprawiania sportów wodnych. Spokój, plaża, cisza. Czego chcieć więcej?

Bournemouth Beach

To ulubiona plaża wśród podróżników odwiedzających Wyspy Brytyjskie. Znajduje się w mieście Bournemouth w południowej Anglii. Plażę chętnie odwiedzają miłośnicy windsurfingu. Mniej aktywni plażowicze mogą wypoczywać tu pod parasolami na żółtym, drobnoziarnistym piasku, który tworzy dziesięciokilometrowy odcinek plaży. Scenerię Bournemouth Beach tworzą eleganckie wille i hotele, a miejscami malownicze urwiska klifowe.

Albufeira

            Plaża mieści się na południu kraju, w Algarve, w Portugalii. Na odcinku liczącym
ok. 30 kilometrów, znajduje się ponad 20 znakomitych plaż. Najniezwyklejsze z nich wciskają się między malownicze klify i samotnie wystające z Oceanu skały. Uroku Albufeirze dodają rybackie miasteczka, a także spoglądające w kierunku wody i plaż białe domki w stylu mauryjskim.