Gdzie na egzotyczne wczasy z dzieciakami?

wczasy z dziecmi

Planowanie egzotycznych wakacji w towarzystwie najmłodszych nie jest prostym zadaniem. Z jednej strony, marzy się o tym, co nietypowe i co wywołuje dreszcz emocji. Z drugiej jednak ma się na uwadze to, że dzieci nie mogą być narażone ani na niebezpieczeństwo, ani na niewygody, z jakimi chętnie zmierzą się osoby dorosłe marzące o przeżyciu niezapomnianej przygody.

 O czym warto pamiętać podczas planowania?

Przy poszukiwaniu idealnych miejscówek na egzotyczne wakacje z dzieciakami warto przeanalizować przynajmniej kilka kwestii. Wiedząc, na co dobrze jest zwrócić szczególną uwagę, można szybciej znaleźć idealny cel podróży. Można też uniknąć kierunku, który okaże się rozczarowujący dla małych podróżników. Kluczowe znaczenie wydają się mieć kwestie związane z klimatem, bo dzieci nie mogą być narażone ani na zbyt wysokie, ani na zbyt niskie temperatury. Planując egzotyczne wakacje dobrze jest pomyśleć też o:

  • atrakcjach, które spodobają się dzieciom,
  • bezpieczeństwie najmłodszych (rozumianym zarówno jako komfortowe warunki w hotelu, jak i jako bezpieczeństwo wewnętrzne w kraju, do którego ma się udać rodzina),
  • możliwości dostarczania dzieciom zdrowych, zbilansowanych posiłków, bo ich żołądki są znacznie wrażliwsze niż żołądki osób dorosłych.

Nie można zapominać też o tym, że dzieci nie znoszą najlepiej długich podróży. Z wycieczkami objazdowymi dobrze więc się wstrzymać do momentu, w którym ukończą przynajmniej dziesięć lat.

 Egzotyczne wakacje – najciekawsze kierunki podróży

Choć podczas egzotycznych wakacji dzieci wymagają szczególnej troski, nie oznacza to wcale, że miejsc, które warto odwiedzić w ich towarzystwie jest niewiele. Na pierwszy plan wysuwają się tu zachwycające Malediwy – słoneczne, nietuzinkowe i zachwycające pięknem przyrody, a jednocześnie już od lat goszczące turystów z zachodu Europy. Rodzinom z dziećmi od dziesięcioleci jest też przyjazna wyspa Bali, słoneczna Kostaryka i Seszele. Wszystkie wymienione kierunki podróży są na tyle popularne, że z pewnością uda się zaplanować egzotyczne wakacje nie wydając w tym celu przesadnie dużych pieniędzy.